Promosyon Sofya - Plovdiv - Metro Alışveriş Turu

place Aleneva Harita üzerinde göster

Share
Tweet
Pin
Email
Share
Share
Share

Genel Bakış

(06 Ekim - 08 Ekim 2020 örnek tur programı)

1. Gün İstanbul - Edirne - Sofya

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 22:30 Mecediyeköy Migros önü, 23:00 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi Önü 23.30Isparta Kule Tır Parkı Önü ve 00:30 ‘da Silivri Kipa Önünden hareket ile , Çorlu – Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde sekiz saattir sürmektedir.

2. Gün Sofya

Sabah saatlerinde SOFYA'ya ulaşıyoruz. Varışımız sonrası panaromik şehir turumuza Başlıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzelenicek olan Sofya’yı panoramik olarak görebileceğiniz Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılabilirler.(15 EUR) Dileyen misafirlerimiz yerel restaurant’da ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler.(30EUR)

3. Gün Sofya - Plovdiv (Filibe) - Edirne - İstanbul

Sabah Sofya da otelimizde kahvaltı. Sabah otelden hareket ederek iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv e geliyoruz. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak.Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde hertürlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro - bir sonraki gorülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de görüceğimiz yerler - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.Gezimiz sonrasında ilk olarak METRO MARKET’e uğrayıp  alışverişimizi tamamladıktan sonra sınır kapısına varıyoruz. Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport,gümrük işlemleri ve free shops alış verişinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbula ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 Belirtilen Otellerde Konaklama (1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama)
 İkramlar (Arac içi su ikramı)
 Panaromik Şehir Turları
 Şehir Vergileri
 Gümrük Vergisi (Ayak Bastı Ücreti)
 Programda Belirtilen Turlar
 Rehberlik Hizmetleri
 Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Kişisel Harcamalar
 Öğle Yemekleri
 Akşam Yemekleri
 İçecekler
 Ekstra Turlar
 Vize Ücreti 
(Opsiyonel) 90,00 EUR
 Yurtdışı Çıkış Harcı
 Seyahat Sağlık Sigortası 
(Opsiyonel) 15,00 EUR (0-70 Yaş)
30,00 EUR (70-100 Yaş)
 Vize Ücreti 
(Opsiyonel) 140,00 EUR


Harita üzerinde göster

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Günler : 3 | Gece : 2 | Saat :


Kapanımlar


Hariç Tutulanlar


Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemez

İstek listesine ekle
TripAdvisor

Ratings and Reviews Powered by TripAdvisor